WhatsApp, Facebook ve Instagram Çöktü! Resmi açıklama!

0
98
Instagram
Instagram

Facebook, WhatsApp ve Instagram’a tüm dünya genelinde bir erişim sıkıntısı yaşanıyor. Bu bakımdan Türkiye dahil dünyanın dört bir yanında “Fotoğraf gönderemiyorum, instagram çalışmıyor ve facebook’a ne oldu” sorusu yer alıyor. 

Facebook, WhatsApp ve Instagram‘a aynı anda bir erişim sıkıntısı meydana gelince, kullanıcıların büyük bir kısmı ayağa kalktı. Problemin tam olarak ne olduğu bilinmiyor.

Ancak firmanın Twitter hesabı üzerinden resmi bir açıklama yaparak sorunu şu şekilde açıkladı;

Bu erişim sıkıntısının bir DdoS saldırısı olmadığı, ancak şuan çalışmalarının devam ettiği ve araştırmaya devam ettiklerini belirttiler.

Böylesine büyük üç platformun aynı anda sıkıntı yaşatması garip bir durum olarak benimsenirken, Twitter‘da bu durumdan dolayı isyan bayrakları çoktan çekildi.

Detaylar geldikçe konu güncellenecek!

22:18 Güncelleme: Şimdilik üç büyük uygulama için, DDoS saldırısı olmadığı başka bir sorunun olduğu belirtildi, ancak sorunun kaynağı şuan araştırılıyor!

23:10 Güncelleme: Bakanlıktan açıklama geldi: Türkiye kısmen etkileniyor. Sorun tam bilinmiyor ancak araştırılmaya devam ediyor.

whatsapp çöktü - WhatsApp, Facebook ve Instagram Çöktü! Resmi açıklama!

Bir önceki yazımız olan İOS’ta Twitter Testi Yeni Profil Önizleme Özelliği Geliyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Önceki İçerikAndroid Programlama için Gerekli Programlar
Sonraki İçerikİşte 2018’de En Çok Satan Akıllı Bileklikler
telmerkez, 10 Haziran 2013 itibariyle yayın hayatına başladı. Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar ile ilgili haberler, gelişmeler, incelemeler, videolar, ipuçları, rehber yazıları, nasıl yapılır içerikleri, derlemeler, mobil oyun ve uygulama tanıtımları sitemizin içerik alanlarını oluşturmaktadır.Mobil dünyaya dair kaliteli bir içerik üretim merkezi olmasını hedeflediğimiz telmerkez üzerinde yer alan içerikler belirli ilkeler etrafında şekillenir.Başlangıçta iki kişi tarafından yayın hayatına başlayan telmerkez, geçen zaman içinde bir ekip haline gelen birçok emekçi ile birlikte hayatını sürdürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here