Steam Dilini Türkçe Yapma, Steam Dil Değiştirme Ayarları! 2019

0
190
steam turkce yapma 2
steam turkce yapma 2

Son zamanlarda oyun sektörü hızla gelişmektedir. Oyun deyince akla gelen platformlardan ilki hiç Şüphesiz Steam. Peki Steam dili nasıl Türkçe yapılır? İşte bu konumuzda bozulan steam dilinizi yada farklı dildeki steam istemcisini nasıl bir kaç adımda Türkçe Yapacağımızı paylaşacağız.

Steam Türkçe nasıl yapılır? İşte oldukça basit o işlemler…

Steam platformu en popüler oyun istemcileri arasında hiç şüphesiz. Sık sık kendini güncelleyen sürekli karşımıza yeni özellikler çıkaran bir platform. Haliyle aldığı güncellemeler sonrası bazen steam dilimiz değişebilir gelin size bir kaç adımda Steam dilini nasıl Türkçe’ye çevirebiliriz?

3 Basit Tıklama ile Steam Dil Değiştirme!

  • Steam hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra Steam ekranının sol üst köşesinde yer alan Steam sekmesine tıklayın.
  • Ardından açılır pencerede Türkçe karşılığı “Ayarlar” olan ama sizde “Settings” yada mevcurt dilinize göre ayarlar kelimesinin karşılığı yazcaktır. Bu kısma tıklayın.
  • Daha sonra açılan pencere Türkçe karşılığı Arayüz olan yani ingilizce olarak “Inferface” kısmına tıklayın. Bu kısım yine mevcut steam dilinize göre değişiklik göstermektedir.
  • Şimdi ise açılan penceredeki en üst kısımda alta doğru açılan menüye tıklayın ve bu kısımdan istediğiniz dili seçin. Biz Türkçe’yi seçeceğiz. Daha sonra kaydedin ve çıkın. Unutmayın dilin değişmesi için Steam‘ı kapatıp yeniden açmanız gerekiyor.

Yukarıda sizlere Steam dilinin nasıl değiştiğini açıkladık. Ama buna rağmen bazı arkadaşlarımızın dili değiştirdiği halde, dilin değişmediği ve kapatıp açmasına rağmen henüz daha Türkçe olduğunu söyleyenler oldu. Yukarıda ki yöntemin işe yaramaması için herhangi bir sebep yok. Çünkü bu yöntemi Steam bize sunarak dil değiştirmeye olanak vermiş.

Yukarıdaki yöntem %1 ihtimal ile yaramazsa eğer, Steam’ı silip baştan yükleyip işlemleri uygulamanız gerekiyor. Ayrıca söylemek gerekirse bu işlem 100 bin kişiden sadece 1’inde görülebildiğinden sizde o şansızlar arasında yer alıyorsunuz demektir…

Bir önceki yazımız olan En İyi 7 Android RAM Temizleme Programları İndir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here