Instagram mesajları geri çekme (göndermeyi iptal etme) nasıl yapılır?

0
148
instagram direkt mesaj 768x512
instagram direkt mesaj 768x512

Instagram’da mesajlar nasıl geri çekilir? Instagram mesajları geri çekme işlemi nasıl yapılır. Bu yazımızda instagram platformunda arkadaşlarınıza gönderdiğiniz direct message yani DM mesajları nasıl geri çekilir? Sorusuna ve merak ettiklerinize yanıt veriyorum…

Tüm dünyanın popüler sosyal ağ platformu olan WhatsApp,Facebook mesenger gibi uygulamalardan hemen sonra Instagram’da direckt DM uygulamasını sunarak hem platform hem uygulama üzerinden ileti almaya başladı. Bu bakımdan instagram’dan mesaj göndermelerde veya grup mesajlarında bazen istenmeyen durumlar yaşanabiliyor. Bu yazımızda da yanlış atılan mesajların nasıl iptal edileceğini nasıl geri çekileceğini göstereceğiz.

Instagram’da DM mesaj gönderimi nasıl iptal edilir?

Kullanıcıların hikayelerini izlerken aniden atılan yanlış mesajlar sonradan sizlere pişmanlık uyandırabiliyor. Yada bir konuşmada istenmedik bir mesaj gönderimini karşıdaki kişi görmeden silmek istemeniz halinde yapabileceğiniz bir yöntem mevcut.

  • Sağ üst kısımdan DM sekmesine giriyorsunuz.
  • Yanlışlıkla gönderdiğiniz mesaj silmek istediğiniz kişiye tıklayıp o mesajın üstüne basılı tutun.
  • Gönderilen mesajı geri çekmek için aşağıda gördüğünüz gibi bir menü karşınıza çıkacak.
  • Gönderimi iptal et seçeneğine tıklayarak gönderimi iptal edebilirsiniz.

Instagram DM mesaj iptali

Yukarıda anlattığımız adımlar sayesinde, yanlışlıkla atmış olduğunuz mesajları silebilirsiniz. Bunlarla alakalı olarak bazı durumlarda mesaj iptali gerçekleşmeyebiliyor. Son olarak ise karşıdaki kişi gördükten sonra mesajı geri çekseniz bile görmüş olacak. Bu bakımdan hızlı bir şekilde karşıdaki kişi görmeden silmeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan En İyi Android Takvim Uygulamaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Önceki İçerikEn İyi Android Takvim Uygulamaları
Sonraki İçerikK8 3G Akıllı Saat Minimalist Çizgiler Taşıyor
telmerkez, 10 Haziran 2013 itibariyle yayın hayatına başladı. Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar ile ilgili haberler, gelişmeler, incelemeler, videolar, ipuçları, rehber yazıları, nasıl yapılır içerikleri, derlemeler, mobil oyun ve uygulama tanıtımları sitemizin içerik alanlarını oluşturmaktadır.Mobil dünyaya dair kaliteli bir içerik üretim merkezi olmasını hedeflediğimiz telmerkez üzerinde yer alan içerikler belirli ilkeler etrafında şekillenir.Başlangıçta iki kişi tarafından yayın hayatına başlayan telmerkez, geçen zaman içinde bir ekip haline gelen birçok emekçi ile birlikte hayatını sürdürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here