Call Screen özelliği Android One telefonlara geliyor!

0
102
call screen ozelligi android one telefonlara geliyor
call screen ozelligi android one telefonlara geliyor

Google Asistan’ın Call Screen özelliğinin yakın zamanda Nokia ve Motorolamarkalı akıllı telefonlarda da kendini göstermeye başlayacağı konuşuluyor.

Call Screen, Android One platformuna geliyor!

Google Asistan’ın arama ekranı, en kullanışlı uygulamalardan biri olarak öne çıkıyor. Google Pixel modellerinde varsayılan olarak etkinleştirilen Call Screen özelliği, eğer kullanıcı numarayı tanımıyorsa ya da bir spam olduğunu düşünüyorsa gelen çağrıyı Google Asistan’ın açmasını sağlıyor. Böylece arayan kişinin telefonunu asistan cevaplıyor ve kişinin sözlerini doğrudan ekrana yansıtıyor.

Geçen yıl Nokia 2’nin Android One platformunda piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Motorola One ve Motorola One Power da geçen yıl bu platformda kendini göstermişti. Söylentiler doğru çıkarsa, bu Android One platformlu telefonlar da yeni özellik ile kullancısının hayatını kolaylaştıracak.

Özellik şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce olarak kullanılabiliyor. Google bu özelliği diğer cihazlara da getirerek Kuzey Amerikadışına çıkmayı hedefliyor.

Şimdilik yeni özelliğin söz konusu telefonlarda kullanılacağı ile ilgili resmi kaynaklardan yapılmış yazılı bir açıklama yok. Ancak, testlere başlandığı söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan YouTube TV, Zirveye Oynuyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here